Ślepnąc od świateł

Ślepnąc od świateł

Oct. 27, 2018
Twoja ocena: 0
7.5 2 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Oct. 27, 2018

Zwiastun wideo

Opis

Ślepnąc od świateł Online nasza recenzja:

Ślepnąc od świateł to polski serial dramatyczny, który wnikliwie ukazuje złożoność ludzkich relacji, wyzwania współczesnego społeczeństwa oraz brutalną rzeczywistość miejskiego życia. Reżyseria Xawerego Żuławskiego oraz znakomite aktorskie osiągnięcia sprawiają, że produkcja ta wyróżnia się na tle innych polskich filmów.

Głównym bohaterem serialu jest Janek (Jan Frycz), starszy taksówkarz, który próbuje utrzymać się na powierzchni w trudnych warunkach ekonomicznych. Jego życie jawi się jako kalejdoskop codziennych trudności, a świat wokół niego pełen jest kontrastów i paradoksów. Bohater boryka się z kryzysem wartości, próbując jednocześnie zachować swoją godność w nieustannie ewoluującym społeczeństwie.

Fabuła serialu w subtelny sposób ukazuje życie Janka, prezentując różnorodność pasażerów, z którymi się styka, od tych sympatycznych po tych, których życiowe historie są tragiczne. Dialogi są głębokie, a ich treść stanowi swoiste lustro społeczeństwa, w którym życie nabiera tempa nie do nadążenia.

Jednym z mocnych punktów Ślepnąc od świateł Cda jest z pewnością świetnie skonstruowany obraz miasta, którym podróżuje Janek. Kameralne ujęcia ulic Warszawy z charakterystycznymi neonami, tętniącymi życiem knajpami oraz mrocznymi zaułkami stanowią nie tylko tło dla historii, lecz stają się integralną częścią narracji. Miejsce akcji wpisuje się w atmosferę opowieści, tworząc autentyczny klimat współczesnego miasta.

Jan Frycz w roli Janka prezentuje mistrzostwo aktorskie. Jego postać emanuje zmęczeniem życiem, jednak jednocześnie zachowuje w sobie iskierkę nadziei. Widzowie przenoszą się wewnętrznie do świata bohatera, odczuwając każdy jego uścisk kierownicy i każdy spojrzenie w lusterko wsteczne. Frycz zdaje się w pełni zidentyfikowany z postacią, co dodaje filmowi autentyczności.

Muzyka, stworzona przez Marcinem Maseckim, stanowi nieodzowny element atmosfery “Ślepnąc od świateł”. Jego kompozycje doskonale oddają nastroje filmu, podkreślając momenty dramatyczne oraz dodając głębi scenom pełnym refleksji.

Film Xawerego Żuławskiego porusza wiele ważnych tematów społecznych, takich jak alienacja, samotność, czy przemijanie. Jednakże, mimo że reżyser porusza trudne kwestie, unika moralizatorskiego tonu. Pozostawia widzów z pytaniami, zmuszając ich do refleksji nad własnym życiem i decyzjami.

Jednym z elementów, które mogą dzielić widzów, jest specyficzny rytm narracji. Film nie spieszy się z rozwojem akcji, co może sprawić, że niektórzy widzowie odczują pewne znużenie. Niemniej jednak, ta medytacyjna atmosfera pozwala na lepsze zrozumienie psychiki głównego bohatera i głębsze wczucie się w jego sytuację.

Warto również zauważyć, że “Ślepnąc od świateł” nie jest serialem łatwym do przyswajania. Różnorodność postaci i ich historii wymagają od widza uwagi i zaangażowania. Jednakże, dla tych, którzy podejdą do filmu z otwartym umysłem, nagroda będzie nie tylko w pięknie ukazanej historii, ale także w refleksji nad kondycją współczesnego społeczeństwa.

Podsumowując, “Ślepnąc od świateł” to serial, który nie tylko doskonale oddaje rzeczywistość współczesnego życia miejskiego, ale także skłania do refleksji nad własnym życiem. Mistrzowska rola Jana Frycza, sugestywna muzyka Marcina Maseckiego oraz głęboka fabuła sprawiają, że ten obraz z pewnością zasługuje na uwagę widza poszukującego serialu nie tylko rozrywkowego, ale także intelektualnego.

Ślepnąc od świateł
Ślepnąc od świateł
Oryginalny Tytuł Ślepnąc od świateł
TMDb Ocena 7.4 10 głosów
First air date Oct. 27, 2018
Last air date Oct. 27, 2018
Sezon 1
Odcinki 8
Average Duration 55 minut
Udostępnień2

Podobne tytuły

Zagłada domu Usherów
Harlan Coben’s Schronienie
Lupin
Dark
Szkoła dla elity
The Vanishing Triangle
Dom z papieru
Ukochane dziecko
Gangs of London
Rocznik 2009
Poker Face
Polar Park

(1) comment

Zostaw komentarz