What's happening?


Obejrzyj trailer i sprawdź dostępność źródeł filmu po rejestracji.


źródła video 283 Wyświetleń Report Error

  • Oglądaj zwiastunyoutube.com
Dzień świra

Dzień świra

Smutna rzeczywistość pokazana w zabawny sposób. "Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..."Jul. 07, 200293 Min.
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Opis

“Dzień Świra” to polska tragiczna komedia z 2002 roku w reżyserii Marka Koterskiego, która stała się kultową produkcją w kinematografii polskiej. Film skupia się na postaci głównego bohatera, Adasia Miauczyńskiego, granej przez Cezarego Pazurę. To opowieść o człowieku, który po utracie pracy zaczyna doświadczać coraz bardziej absurdalnych sytuacji w życiu codziennym.

Adam Miauczyński jest typowym przedstawicielem człowieka, który pogubił się w życiu, frustrując się swoją codziennością. Film ukazuje jego życie, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, absurdów i humorystycznych sytuacji. Główny bohater staje się symbolem jednostki w zetknięciu z brutalną rzeczywistością, co prowadzi go do coraz bardziej osobliwych zachowań.

“Dzień Świra” nie jest typową komedią. Choć w filmie pojawia się wiele momentów humorystycznych, to głęboko skrywa w sobie refleksję nad życiem, samotnością, frustracją i przemijaniem. To obraz, który prowokuje do myślenia i porusza istotne kwestie natury ludzkiej egzystencji.

Jest to film, który wywołuje mieszane uczucia. Dla niektórych widzów może być to gorzko-słodka opowieść o trudach życia codziennego, ukazująca absurdalność rzeczywistości. Inni mogą odczuwać dyskomfort wobec przedstawienia postaci bohatera, który w swoim rozpaczy i frustracji wybiera nietypowe sposoby radzenia sobie z życiowymi problemami.

Jednakże, bez względu na osobiste odczucia, “Dzień Świra” jest bez wątpienia filmem, który rzuca wyzwanie widzom, skłaniając ich do refleksji nad własnym życiem, wartościami oraz miejscem człowieka we współczesnym społeczeństwie.

Podsumowując, “Dzień Świra” to poruszająca opowieść o człowieku zagubionym w szarości codzienności, której towarzyszy humoreska, ale także refleksja nad kondycją ludzką. To film, który może być jednocześnie zabawny, wzruszający i prowokujący do głębszych przemyśleń.

Dzień świra
Dzień świra
Dzień świra
Dzień świra
Dzień świra
Oryginalny Tytuł Dzień Świra
TMDb Ocena 7.599 172 głosów

Reżyser

Obsada

Marek Kondrat isAdam Miauczyński
Adam Miauczyński
Andrzej Grabowski issąsiad Adasia
sąsiad Adasia
Joanna Sienkiewicz isbyła żona Adasia
była żona Adasia
Aleksander Bednarz issąsiad z dołu
sąsiad z dołu
Zbigniew Buczkowski isdozorca
dozorca "golący" trawnik pod oknem
Dorota Chotecka iswłaścicielka psa w przedziale pociągu
właścicielka psa w przedziale pociągu
Maria Ciunelis iswariatka w przedziale pociągu
wariatka w przedziale pociągu
Udostępnień0

Podobne tytuły

Zabójczy urok
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
Shoot Shoot!
A todo tren: destino Asturias
Wyrolowani
O północy w Magnolii
Sentinelle
Kopciuszek
Pups Alone
Wakacyjni przyjaciele
Wnuki dla początkujących
Wystrzałowe wesele